نازک – لاغر پیراهن عربستان بارسلونا

نازک – لاغر: پیراهن عربستان بارسلونا قطر ایرویز ائتلاف جامعه عرب علیه قطر بارسلونا بی احترامی عربستانی ها تروریست

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

پیش‌بینی کارشناسان این است که بازار مسکن با میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن قیمت سالیانه و رونق در بخش میانگین قیمت به روند فعلی خود ادامه دهد ولی جهش قیمتی در

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

سمت و سوی بازار مسکن+ قیمت

عبارات مهم : ایران

پیش بینی کارشناسان این است که بازار مسکن با میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن قیمت سالیانه و رونق در بخش میانگین قیمت به روند فعلی خود ادامه دهد ولی جهش قیمتی در سال آینده اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال حاضر با رونق نسبتا مناسبی در واحدهای میان متراژ مواجه شده است هست. در آذرماه امسال میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۵ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید، معاملات نیز ۵۰ درصد و قیمت ۱۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت. توزیع فراوانی تعداد معاملات حاکی از آن است واحدهای ۵۵ تا ۹۰ متر حدود ۵۰ درصد از خرید و فروش را به خود تخصیص داده شده است می دهند ۳۵ درصد به واحدهای بالای ۹۰ متر و تنها ۱۵ درصد به واحدهای کمتر از ۵۵ متر تخصیص داده شده است دارد. این نمایه نشان می دهد که عمده خرید و فروش در بخش میانگین قیمت در مناطق غرب، شمال غرب، شرق و جنوب شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شود.

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

برخی متقاضیان دلواپس زیاد کردن قیمت مسکن هستند. در این خصوص عمده کارشناسان معتقدند جهش یا سونامی در قیمت مسکن ایجاد نخواهد شد. احمد خرم ـ وزیر اسبق راه و شهرسازی ـ می گوید: در ماههای آینده جهش سنگینی را در قیمت مسکن نخواهیم داشت؛ آیا که تعداد زیادی مسکن گران قیمت در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خالی است.

هم اکنون عمده خرید و فروش از سوی متقاضیان واقعی انجام می شود و هنوز سوداگران با توجه به بازده پایین سرمایه بخش مسکن وارد این حوزه نشده اند. اغلب کسانی که در حال حاضر اقدام به خرید مسکن می کنند افرادی هستند که از طریق تسهیلات بانکی تقویت شده است اند. عبده تبریزی ـ مشاور وزیر راه و شهرسازی ـ می گوید: منزل های ارزان قیمت در آینده بازار خوبی خواهند داشت. در مقابل، اعتقاد دارم همچنان منزل های گرانقیمت با سرعت بسیار کمی فروخته خواهند شد و منزل های خالی لوکس به آسانی به فروش نخواهند رفت. ولی مسکن ارزان قیمت بازار رشد مناسبی را پیش رو دارد و وزارت راه و شهرسازی هم کمک کرده تا این رشد ادامه پیدا کند.

پیش‌بینی کارشناسان این است که بازار مسکن با میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن قیمت سالیانه و رونق در بخش میانگین قیمت به روند فعلی خود ادامه دهد ولی جهش قیمتی در

مشاور وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هر سال در کشور عزیزمان ایران ۶۵۰هزار ازدواج صورت می گیرد که رقم قابل ملاحظه ای است و این افراد وارد بازار مسکن می شوند. از سوی دیگر می توانند در صندوق بعد انداز مسکن یکم حساب افتتاح کنند. نگرانی بانک مسکن بابتکمبود منابع با حمایت برطرف می شود؛ به شرطی که بانک مرکزی بپذیرد مطالباتی که از بانک مسکن دارد را دیرتر وصول کند.

حامد مظاهریان ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ نیز به اوضاع بازار مسکن در ۹ ماهه ابتدایی امسال اشاره و خاطرنشان کرد: در آذرماه امسال بیش از ۵۰ درصد تعداد مبایعه نامه ها زیاد کردن یافت که رقم قابل توجهی بود. حجم ریالی مبایعات هم نشان از رشد ۷۶ درصدی می دهد. اتفاقات شش ماهه دوم گویای این است که می توانیم به بازار مسکن امیدوار باشیم و بخش مسکن نقش خود را در اقتصاد کلان ایفا کند. به شرطی که بازار نشانه را مدنظر قرار دهیم.

عباس زینعلی ـ کارشناس اقتصاد مسکن ـ نیز درخصوص علت زیاد کردن معاملات در نیمه دوم امسال می گوید: عوض کردن بافت اجتماعی در کشور عزیزمان ایران و بخصوص در پایتخت کشور عزیزمان ایران شکل گرفته هست. طبقات متوسطی در این دگرگونی ایجاد شده است که جهت تثبیت موقعیت زندگی خود به تهیه منزل با کیفیت تر روی آورده اند. استطاعت این گروه نیز منزل های دارای محدوده قیمتی ۵۰۰ میلیون تومان است.احتمال رشد قیمت در مناطق مقصد وجود دارد ولی نمی تواند منجر به جهش قیمت میانگین شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در کوتاه مدت و میان مدت شود؛ آیا که ظرفیت رشد ناگهانی در تمام مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود ندارد.

کارشناسان بر این باورند ضرباهنگ رشد قیمت مسکن که زیاد در بافتهای میانگین قیمت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است احتمالا نمی تواند جهت مدت طولانی ادامه پیدا کند؛ آیا که از قدرت خرید متقاضیان موثر این بازار فراتر رفته هست. در ۹ماهه ابتدای امسال معاملات ۱۲ درصد و قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۸ درصد زیاد کردن یافت. ولی عنوان این است که این رشد از ابتدای پاییز شدت بیشتری یافته هست؛ به طوری که آذرماه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران معاملات ۵۰ درصد و قیمت ۱۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد نشان داد.

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

شرایط موجود نگرانیهایی از بابت جهش قیمت مسکن ایجاد کرده هست. در ماههای قبل کارشناسان آینده نگری می کردند که قیمت مسکن نهایتا ۲ درصد بالاتر از قیمت تورم قرار گیرد ولی می بینیم که در آذرماه رشد قیمت مسکن ۶ درصد بالاتر از تورم نقطه به نقطه ایستاد. ولی روند شتابان قیمت مسکن می تواند در ماههای آینده هم ادامه پیدا کند؟

پژوهشگران اتاق بازرگانی معتقدند که رونق فعلی بازار مسکن در آذرماه، نمی تواند باعث جهش قیمت باشد و رشد قیمتی این کالا نیز جهت مدت طولانی توانایی استمرار ندارد، چراکه فراتر از قدرت خرید متقاضیان مؤثر این بازار است درحالی که جهش قیمتی مسکن عملاً حضور بیش از ۵۰ درصد مشتریان فعلی بازار را منتفی می کند و دوباره مسکن را به لبه پرتگاه رکود می کشاند.

پیش‌بینی کارشناسان این است که بازار مسکن با میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصد زیاد کردن قیمت سالیانه و رونق در بخش میانگین قیمت به روند فعلی خود ادامه دهد ولی جهش قیمتی در

با اینکه پیش رونق بخش مسکن از طریق نشانه های همچون زیاد کردن ۳۵ درصدی سرمایه گذاری بخش شخصی در نیمه نخست، زیاد کردن ۵۷ درصدی تقاضا جهت سپرده گذاری، رشد منابع بانکی از طریق فروش امتیاز تسهیلات مسکن و رسیدن رشد بخش ساختمان از منفی ۷.۴ درصد در تابستان قبل به ۰.۸ درصد در تابستان امسال دیده می شود، انتظار نمی رود که قیمت مسکن از قدرت خرید تقاضای مصرفی بالاتر برود؛ هرچند شاهد رشد فراتر از قیمت تورم در مناطقی از شمال غرب، شرق و جنوب شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت وجود خانوارهای میانگین باشیم.

از سوی دیگر، طی هفته های اخیر بعضی مالکان واحدهای نوساز قیمت پیشنهادی را اوج برده اند که منجر به ایجاد شکاف قیمتی بین این نوع واحدها و قدیمی سازها شده است هست. مشاهدات میدانی حاکی از آن است در یکی دو ماه گذشته بعضی صاحبان املاک نوساز، قیمت پیشنهادی واحدهای میان متراژ را ۱۰ تا ۲۰ درصد اوج برده اند. این عنوان در مناطقی از غرب و نیمه شمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران که از سرانه خدمات عمومی بهتری برخوردارند نمود بیشتری دارد.

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

مهدی روانشادنیا ـ کارشناس اقتصاد مسکن ـ می گوید: هم اکنون در حال رسیدن به آن گزاره هستیم که در سال های گذشته واحدهایی میان متراژ و میان قیمت که بازار می پسندد در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تولید نشده هست. به فروش نرسیدن واحدهای لوکس این عنوان را تایید می کند. لذا آینده نگری می شود در آینده با فشار تقاضا جهت خرید واحدهای میانگین قیمت مواجه باشیم.

همچنین در روزهای اخیر عنوان شد که بجز بانک مسکن، بانک ملی نیز از این بعد تسهیلاتی از طریق اوراق گواهی حق تقدم پرداخت خواهد کرد که می تواند موجب شکستن قیمت فعلی هر برگ اوراق شود. بنابر آنچه که حسین زاده – مدیر بانک ملی – راجع به طرح های سه گانه این بانک به منظور پرداخت تسهیلات توضیح داده است هر نفر می تواند با سپرده گذاری در قالب یکی از این طرح ها بر اساس میانگین ماهانه تعیین شده است در هر ماه یک برگ اوراق به ازای آن مبلغ دریافت کند. این اوراق هر کدام ۵۰۰ هزار تومان وام را در بر خواهد گرفت و می تواند در دوره ای چند ماهه اوراق را انباشت کرده و در نهایت تسهیلات مسکن دریافت کند و یا اینکه آن را در فرابورس به فروش برساند. در هر صورت بر اساس معاینه ای که در حساب وی وجود دارد در هر ماه سود سپرده به آن تخصیص داده شده است پیدا خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

قیمت + سمت و سوی بازار مسکن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog